Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie

II FORUM KOBIET SGH

2018-04-06 kategoria: informacja 

​Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane w ramach Forum Kobiet SGH, które odbędzie się 19 kwietnia br​. w godzinach 16:15-18:30 w sali 9, budynek A. 

Program spotkania: 

16:15 – 16:30 – otwarcie wydarzenia, prof. Hanna Godlewska-Majkowska - prorektor SGH ds. współpracy z otoczeniem 

16:30-17:30 – wykład pt. „Zrozum i zorganizuj swój stres” oraz dyskusja z uczestniczkami, p. Barbara Kowalewska, psycholog 
W czasie wykładu zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia jak: trzypoziomowa koncepcja stresu Piotra Fijewskiego; postrzeganie swojego stresu; krótkie i proste techniki radzenia sobie z nadmiernym obciążeniem; sposoby reagowania w sytuacjach stresu. 

17:30-18:30 – poczęstunek, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów. 

Forum Kobiet SGH powstało z inicjatywy Pani Profesor Hanny Godlewskiej – Majkowskiej, prorektor ds. współpracy z otoczeniem. Pierwsze spotkanie, inicjujące tę inicjatywę, odbyło się 8 marca br.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższej ankiety:

ANKIETA

 

II Forum Kobiet SGH
 
Zainicjowane 8 marca przez Panią Profesor Hannę Godlewską – Majkowską, prorektor ds. współpracy z otoczeniem, spotkania dla Kobiet SGH mają swoją kontynuację.
 
19 kwietnia odbył się ciekawy i inspirujący wykład pt. „Zrozum i zorganizuj swój stres” poprowadzony przez Panią Barbarę Kowalewską, psycholog wspierającą również studentów SGH. Wśród publiczności gościliśmy oczywiście Kobiety SGH, ale nie zabrakło również Panów 
 
W czasie wykładu poruszone zostały m.in. takie zagadnienia jak: czym jest stres; czy stres jest nam w życiu potrzebny; postrzeganie swojego stresu.
Prezentowana była również trzypoziomowa koncepcja stresu Piotra Fijewskiego, opisująca trzy czynniki stresu. Według tej koncepcji stres wiąże się z uczuciem przeciążenia i towarzyszy mu odczucie, że zadanie jest za trudne; że jego realizacja dzieje się za szybko lub że mamy za dużo zadań. Aby lepiej wówczas radzić sobie ze stresem warto prowadzić ze sobą wzmacniający monolog przypominając sobie sytuacje trudne, w których sobie poradziliśmy; warto planować z wyprzedzeniem; oraz asertywnie odmawiać na prośby, których wiemy że nie jesteśmy w stanie spełnić.
 
Uczestnicy doświadczyli również krótkich i prostych technik oddechowych oraz koncentrowania się na bodźcach odbieranych przez nasze zmysły, które prowadzą do wyciszenia i spokoju podczas stresujących codziennych sytuacji.
 
Wykład zakończył się bardzo aktywną dyskusją uruchamiającą inne tematy ważne w naszym życiu, które zapewne będą przedmiotem kolejnych spotkań w ramach Forum Kobiet SGH.
 
Wszystkich chętnych do zwiększania swoich umiejętności lepszego radzenia sobie ze swoim stresem zachęcamy do obejrzenia wystąpienia Kelly McGonigal „Jak zaprzyjaźnić się ze stresem?”
 
Zapraszamy wszystkich do zgłaszania tematów, które miałyby być przedmiotem działalności Forum Kobiet SGH.
 
Dagmara Kołodziejczyk
 

 

 

Archiwum