Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Dziekanat Studium Magisterskiego :
Dziekanat Studium Magisterskiego

oferta praktyk studenckich

2020-05-12 kategoria: informacja 

Redakcja czasopisma Econometric Research in Finance (www.erfin.org) zaprasza do odbycia praktyk studenckich.
Forma zatrudniania to wolontariat.

Redakcja oferuje
Proponujemy praktykę 6-miesięczną, z małym zaangażowaniem w ciągu tygodnia – około 3h (możemy dostosować liczbę godzin praktyki do potrzeb Praktykanta). Minimalny okres praktyki to 3 miesiące.
Redakcja zapewnia zapoznanie Praktykanta z funkcjonowaniem redakcji czasopisma naukowego, poznanie pełnego procesu recenzyjnego i publikacyjnego artykułów naukowych, poznanie systemu informatycznego OJS i OCS służących do obsługi czasopism naukowych i konferencji naukowych. Poznanie systemu LaTeX przydatnego do pisania prac naukowych, zaliczeniowych, tworzenia prezentacji.

Zakres obowiązków
Ogólnie zadania polegają na: pomocy w zarządzaniu redakcją czasopisma, pomoc w obsłudze procesu recenzyjnego i publikacyjnego prac naukowych, pomoc w kontaktach z partnerami czasopisma. Pełna lista zostanie uzgodniona z Praktykantem, w zależności od wymagań opiekuna kierunku studiów.

 
Wymagania
Znajomość języka angielskiego (głównie w piśmie na poziomie przynajmniej komunikatywnym, ponieważ cała korespondencja w redakcji przebiega w języku angielskim), dostępność najlepiej przez 6 miesięcy (minimum 3 miesiące) przez około 3h tygodniowo (elastyczny czas praktyki), ewentualna znajomość podstaw systemu LaTeX do składania prac naukowych będzie przydatna.

Prosimy o przesłanie CV (po polsku lub angielsku) na adres dserwa@sgh.waw.pl
 
 

Archiwum