Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Zasady korzystania z Punktu Medycznego

 
Szanowni Państwo,
 
dostosowując się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji związanej z epidemią koronawirusa COVID-19 w Polsce, w trosce o Państwa bezpieczeństwo wprowadziliśmy nowy sposób świadczenia opieki medycznej w SGH.
 
Zamiast wizyty w punkcie medycznym SGH wprowadzona zostaje możliwość skorzystania z pomocy medycznej bez wychodzenia z domu - wystarczy zadzwonić pod jeden z dedykowanych numerów telefonów: 22 535 91 91 lub 510 202 102. Podczas konsultacji telemedycznej z lekarzem możecie Państwo skorzystać z konsultacji internistycznej, otrzymać e-Receptę lub e-Zwolnienie.
 
Telefoniczne porady medyczne dostępne są dla pracowników, studentów i doktorantów SGH od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
 
W przypadku konieczności skorzystania z doraźnej pomocy pielęgniarskiej należy udać się bezpośrednio do Centrum Medycznego przy ul. Marynarskiej 13, które jest dla Państwa otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-19.00.
 

 

Opieka doraźna w Punkcie Medycznym jest bezpłatna i nielimitowana.

  1. Identyfikacja odwiedzających Punkt Medyczny:
    • studenci – legitymacja studencka
    • doktoranci – legitymacja doktoranta
    • pracownicy – legitymacja pracownicza
  2. Rejestracja na wizytę
  3. Dyżury lekarzy i pielęgniarek
  4. Recepty – osoby, które chciałyby uzyskać recepty refundowane przez NFZ bądź zwolnienie lekarskie powinny być ubezpieczone w ramach NFZ i podać podczas wizyty swój PESEL w celu weryfikacji uprawnień (wszyscy pracownicy i polscy studenci są ubezpieczeni). Studenci zagraniczni z krajów Unii Europejskiej, którzy chcieliby otrzymywać recepty refundowane powinni posiadać kartę EKUZ (European Health Insurance Card). Studenci spoza Unii Europejskiej mogą dobrowolnie opłacić składki zdrowotne w Mazowieckim Oddziale NFZ. Wszystkie informacje dotyczące dodatkowego ubezpieczenia oraz wzory wniosków o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem znajdują się na stronie NFZ.