Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Dla pracowników : wifi_faq
Centrum Informatyczne - Dla pracowników
 

 Najczęściej zadawane pytania

 

Pytanie: Jestem na terenie kampusu i nie widzę żadnej z wymienionych sieci WIFI?

Odpowiedź 1: Upewnij się, że w urządzeniu jest włączone WIFI. Nie w każdym urządzeniu jest to ustawienie standardowe.

Odpowiedź 2: Niestety WIFI nie pokrywa swoim zasięgiem całości uczelni. Proszę zajrzeć na stronę z mapką​.


Pytanie: Po co wprowadzono dodatkowe sici SGH_INTERNET oraz SGH_PRACOWNICY?

Odpowiedź: Sieci te mają ułatwioną konfigurację poprzez brak wymogu korzystania z serwera proxy. Mają jednak wymóg zalogowania się. Pozostałe sieci zostaną z czasem wyłączone.
 

Pytanie: Mam problem z podłączeniem się do sieci SGH_PRACOWNICY w WINDOWS 7.

Odpowiedź: Prawdopodobnie Twoje urządzenie nie jest przyłączone do domeny SGH_NET (np. jest to laptop prywatny). W takim przypadku Windows 7 standardowo nie akceptuje autoryzowanych certyfikatów i należy temu zaradzić poprzez zaznaczenie odpowiednich opcji w konfiguracji „Centrum sieci i udostępniania”.  

Opisaną konfigurację wykonaj po wcześniejszym zalogowaniu się na urządzeniu do domeny SGH_NET na swój login i hasło, ponieważ ta konfiguracja pobiera zmienne konfiguracyjne z profilu konta.

 

Pytanie: Co robić jeśli zaraz po zalogowaniu się do sieci SGH_INTERNET w przeglądarce wyskakują dziwne znaczki („krzaki”)?

Odpowiedź: Problem wystepuje w niektórych wersjach przeglądarki Firefox i wynika z błędnej interpretacji kodowania UTF-8/UTF-16. Proszę zwyczajnie przejść do korzystania z Internetu - WIFI działa.

 

Pytanie: Jakie porty są udostępnione w SGH_INTERNET a jakie w SGH_PRACOWNICY?

Odpowiedź: SGH_INTERNET:  80 HTTP, 443 HTTPS, 465 SMTPs, 110 POP3, 995 POP3s, 143 IMAP, 993 IMAPs

SGH_PRACOWNICY: Protokół 802.1X ,  22 SSH, 3389 RDP, 80 HTTP, 443 HTTPS, 465 SMTPs, 110 POP3, 995 POP3s, 143 IMAP, 993 IMAPs


Pytanie: Moje urządzenie do połącznia z siecią SGH_PRACOWNICY domaga się podania różnych zaawansownych ustawień. Co wpisać?

Odpowiedź: Proszę ustawić w konfiguracji zabezpieczeń: typ zabezpieczeń (WPA2-Enterprise), typ szyfrowania (AES), metodę uwierzytelnienia w sieci (EAP-MSCHAP v2), weryfikacja certyfikatu – proszę wybrać główny urząd certyfikacji (AddTrust External CA Root). W ustawieniach 802.1X, tryb uwierzytelnienia proszę ustawić na użytkownika lub komputer.