Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Dla pracowników : office-faq
Centrum Informatyczne - Dla pracowników
 

 pakiet office – często zadawane pytania

 

1. Co wchodzi w skład usługi Office dla SGH?

W ramach pakietu Office dla SGH dostępne są pełne wersje aplikacji Office, takich jak: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Skype dla Firm, Publisher oraz Access. Po zalogowaniu do swojego konta (nazwa użytkownika: login@sgh.waw.pl; hasło: jak do poczty pracowniczej) będziesz miał również dostęp do przestrzeni dyskowej OneDrive o pojemności 5TB.

2. Na jakich urządzeniach mogę korzystać z pakietu Office dla SGH?

Pakiet Office działa na komputerach PC oraz tabletach opartych o technologię Windows, posiadających co najmniej oprogramowanie w wersji Windows 7 lub wyższej oraz na komputerach Mac z wersją Mac OS X 10.6 lub wyższą. Na iPadach usługę Office można zainstalować, jeśli urządzenia te działają na wersji 7.0 lub wyższej.
Pracownicy SGH mogą zainstalować licencje na maksymalnie 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach, a także na 5 smartfonach.


3. W jaki sposób mogę otrzymać darmowy pakiet Office dla SGH?


a) Zaloguj się używając adresu e-mail (login@sgh.waw.pl) oraz hasła.

b) Zostaniesz przeniesiony na stronę instalacji, skąd możesz pobrać pakiet Office na swoje urządzenia.

4. Co się stanie, kiedy przestanę być pracownikiem?

W takim przypadku subskrypcja na usługę Office dla SGH, którą otrzymałeś za pośrednictwem uczelni wygaśnie. Możesz wówczas skorzystać z innych dostępnych rozwiązań konsumenckich i komercyjnych. Upewnij się, aby przed ukończeniem pracy przenieść pliki ze swojego dysku OneDrive na prywatny.

5. Jeśli w ostatnim czasie zakupiłem pakiet Office, a obecnie dostałem na uczelni uprawnienia do korzystania z darmowej wersji Office dla SGH (Office 365 ProPlus), czy otrzymam jakąś zniżkę lub zwrot pieniędzy?

Niestety nie ma takiej opcji. Zakupiony pakiet Office jest usługą przeznaczoną dla konsumentów, a pracownicy mogą korzystać także z oferty pakietów płatnych.

6. Gdzie mogę uzyskać wskazówki dotyczące instalacji? 

Jeśli masz problem z instalacją pakietu Office, zapoznaj się z przewodnikiem.

7. Czy mogę zainstalować Office na domowym komputerze?

​W pierwszej kolejności dostępną pulę licencji należy wykorzystać do instalacji na służbowym sprzęcie (komputerze stacjonarnym, laptopie, smartfonie, tablecie). Jeżeli pozostanie nam wolna licencja, możemy zainstalować pakiet Office na domowym komputerze zgodnie z warunkami licencji.

 
 
 

 Instalacja i logowanie

 
 

 Pomoc

 

Zespół Wsparcia Rozwiązań Informatycznych

pok. 7A, bud. Biblioteki​
ul. Rakowiecka 22B

tel.: 22 564 64 64
e-mail: zwri@sgh.waw.pl