Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Procedury wyjazdowe : Procedury wyjazdowe – Dział Programów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
 

 Procedury wyjazdowe

 

​Na tej stronie każdy student wyjeżdżający na programy wymiany (Erasmus, PIM, umowy bilateralne), programy dydaktyczne (CEMS,  programy podwójnego dyplomu) lub jako freemover znajdzie wszystkie dokumenty, jakich będzie potrzebował przed, w trakcie oraz po powrocie ze swojego wyjazdu.

Jeśli nie zapoznałeś się jeszcze z ofertą programową uczelni partnerskiej, na którą zostałeś zakwalifikowany to najwyższy czas to nadrobić. Na stronie internetowej uczelni zagranicznej znajdują się informacje dotyczące zasad studiowania i zaliczania przedmiotów, kalendarz akademicki, adresy osób, z którymi będziesz się kontaktować, ofertę dotyczącą zakwaterowania na czas pobytu, linki do formularzy zgłoszeniowych bądź gotowych pakietów informacyjnych, w których znajdziesz praktyczne wskazówki przygotowane z myślą o wszystkich Incoming Students.

Warto też zapoznać się z raportami studentów, którzy studiowali w tej konkretnej uczelni. Raporty te znajdziesz na stronie internetowej CWM.

Na niniejszej stronie znajdziesz informacje o dokumentach i procedurach, które Cię obowiązują. Ponieważ niektóre dokumenty różnią się w zależności od Studium, w którym jesteś aktualnie zarejestrowany zwróć baczną uwagę na oznaczenia, które będą się znajdowały przy konkretnych dokumentach.

Przypominamy, iż studentów CEMS oraz programów podwójnego dyplomu (PPD) wyjeżdżających z dofinansowaniem Erasmusa obowiązują zasady takie same jak dla studentów Erasmusa (włącznie ze sprawami finansowymi); studenci bez dofinansowania są traktowani jak studenci wyjeżdżający na PIM i umowy bilateralne.

Oprócz zasad obowiązujących ich w programie CEMS i PPD są również zobligowani do przestrzegania zasad odnoszących się do wszystkich studentów wyjeżdżających w celu odbycia studiów za granicą określonych Zarządzeniem Rektora. Od roku akademickiego 2017/2018 obowiązuje Zarządzenie Rektora nr 51 (załącznik nr 1) z dnia 11 października 2017 r. ​

 
 
 

 strony procedur wyjazdowych

 

Procedury dla studentów wyjeżdżających w r.a. 2020/2021


Procedury dla studentów wyjeżdżających w r. a. 2021/2022


 BEZPIECZEŃSTWO ZA GRANICĄ

ODYSEUSZ – portal MSZ dla obywateli Polski wyjeżdżających za granicę. OBOWIĄZKOWA rejestracja dla studentów wyjeżdżających na studia i/lub praktyki

EU Immigration Portal – platforma KE zawierająca podstawowe informacje o warunkach i procedurach wizowych oraz o legalizacji pobytu w różnych krajach UE [informacje dla obywateli krajów spoza UE]