Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Wydarzenia

 

 Odbyła się ósma edycja niemieckojęzycznej szkoły letniej - „SGH Sommerschule”. 



SGH Sommerschule odbywa się każdego roku we wrześniu. Jej hasłem przewodnim są polsko-niemieckie stosunki gospodarcze, polityczne i społeczne. Oprócz bogatego programu akademickiego oferujemy naszym gościom wiele ciekawych atrakcji kulturalnych w Warszawie oraz Krakowie.
Warto podkreślić, że Sommerschule powstała jako wspólna inicjatywa dyrektor Centrum Programów Międzynarodowych i przedstawiciela DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej) w Warszawie Pana Randolfa Oberschmidta.

Od 2013 roku kierownikiem akademickim jest p. prof. Jürgen Wandel - wykładowca SGH. Stroną organizacyjną zajmują się pracownicy Centrum Programów Międzynarodowych wspierani przez pracowników bardzo wielu działów SGH oraz przez studentów SGH.
DAAD od początku istnienia Sommerschule przyznaje od 12 do 18 stypendiów umożliwiającym przyjazd do Polski wielu studentom z Niemiec. W latach 2014-2015 uczestnictwo polskich studentów w Sommerschule było możliwe dzięki Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Bardzo polecamy nasz wspólny projekt wszystkim zainteresowanym studentom z Niemiec i nie tylko. Sommerschule otrzymuje bowiem za każdym razem bardzo wysoką ocenę za stronę merytoryczną i organizacyjną od jej uczestników.

Facebook:  https://www.facebook.com/SGH-Sommerschule-224047181024913/


na strone.jpg