Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 RODZAJE STYPENDIÓW

 
​Uczestnicy programu mają możliwość uzyskania dwóch rodzajów specjalnych stypendiów DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) na naukę w uczelni partnerskiej naszego programu - Johannes Gutenberg-Universität Mainz (JGU):

1.) Stypendium na studia (1 semestr) na V semestrze studiów licencjackich.
    
  • Wysokość stypendium: 600 euro na każdy miesiąc studiów + 200 euro na koszty podróży. Stypendium otrzymuje się na miejscu. Liczba stypendiów jest ograniczona. Informacje o liczbie stypendiów do dyspozycji Forum można uzyskać w biurze programu.
  • Studenci podczas wyjazdu studyjnego realizują część studiów na uczelni w Niemczech. Istnieje możliwość przepisania niektórych zajęć z wyjazdu jako zajęcia w SGH (Patrz: "Procedury wyjazdowe").
  • Studenci Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego studiujący w JGU uczestniczą ponadto w specjalnym kursie języka niemieckiego w trakcie semestru pt. „Deutschsprachkurs für Austauschstudierende aus Warschau” figurującego również pod nazwą „Deutsch für ausländische Studierende der Betriebswirtschaft”.
  • Zapewnione jest miejsce w akademiku. Zakwaterowanie oraz wyżywienie uczestnicy opłacają ze stypendium


2.) Stypendium na kurs języka niemieckiego "Deutsch als Fremdsprache (Niveau C1)"

  • Wysokość stypendium: 600 euro na każdy miesiąc studiów + 200 euro na koszty podróży. Stypendium otrzymuje się na miejscu. Liczba stypendiów jest ograniczona. Informacje o liczbie stypendiów do dyspozycji Forum mońza uzyskać w biurze programu. 
  • O udział w kursie mogą ubiegać się zarówno te osoby, które ubiegają sie również o pobyt studyjny jak i osoby niezainteresowane wyjazdem na studia.
  • Kurs polecany jest szczególnie osobom, które będą również studiować w JGU, ponieważ jest dobrym przygotowaniem językowym do studiów w języku niemieckim.
  • Kurs rozpoczyna się zawsze około 1 wrzesnia i trwa trzy tygodnia. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, kilka godzin dziennie. Pozostały czas (w tym weekendy) można wykorzystać na poznawanie bliższych i dalszych okolic. Region obfituje w piękne krajobrazy i znane niemieckie miasta. Kolej oferuje bilety na podróże weekendowe bądź grupowe w dobrej cenie.
  • Zapewnione jest miejsce w akademiku. Zakwaterowanie oraz wyżywienie uczestnicy opłacają ze stypendiumFoto Mainz.jpg