Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Pracownicy : Informacje dla pracowników – Centrum Programów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
 

 Pracownicy uczelni

 

​Na stronie tej znajdziecie Państwo informacje dotyczące procedur obowiązujących pracowników SGH przy wszystkich wyjazdach służbowych za granicę oraz wyjazdach realizowanych w ramach urlopów naukowych, zakładka Procedury i Organizacja Wyjazdów.

W zakładkach Wyjazdy Szkoleniowe i z Wykładami dla Pracowników Naukowych oraz Wyjazdy Szkoleniowe dla Pracowników Nieakademickich dostępne są informacje o projektach obecnie realizowanych przez SGH, w ramach których pracownicy naukowi mogą uzyskać dofinansowanie na wyjazdy z wykładami oraz na wyjazdy szkoleniowe, które otwarte są także dla pracowników nieakademickich.

W zakładce Inne Stypendia znajdziecie Państwo wykaz programów i organizacji oferujących stypendia indywidualne, w tym oferowane w ramach programów badawczych, opisanych na stronie BADANIA  w zakładce Granty i możliwości wyjazdowe dla pracowników naukowych i doktorantów. Szczególnie zapraszamy tam Państwa do zakładki Europejski Portal dla Naukowców  oraz Polski Portal dla Naukowców, gdzie możecie Państwo wyszukiwać oferty pod kątem interesującego Państwa tematu, uczelni czy też kraju, w którym chcieli by Państwo realizować zaplanowane działania.

W zakładce Programy Międzynarodowe, znajdziecie Państwo informacje o programach UE oraz innych programach międzynarodowych, w ramach których można składać wnioski o dofinansowanie projektów edukacyjnych, w tym projektów dotyczących wprowadzenia nowych przedmiotów, nowych technik nauczania oraz technika wspierających proces dydaktyczny, wspólnych programów dydaktycznych czy też projektów mających na celu wzmocnienia struktur zarządzania i organizacji uczelni.

W dziale Współpraca Międzynarodowa SGH znajdziecie Państwo informacje o uczelniach zagranicznych, z którymi SGH ma podpisane umowy o współpracy oraz sieciach i organizacjach międzynarodowych, do których SGH należy.

Przed wyjazdem do krajów europejskich zapraszamy Państwa do odwiedzenia portalu "Twoja Europa". Portal ma ułatwiać Europejczykom poruszanie się po wspólnym rynku i korzystanie z możliwości podejmowania nauki, pracy, prowadzenia działalności gospodarczej, leczenia, robienia zakupów we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Portal zawiera dokładne i napisane przystępnym językiem informacje o prawach obywateli UE, adresy instytucji i organizacji świadczących pomoc oraz odnośniki do aktów prawnych, dzięki czemu stanowi doskonałą pomoc dla młodzieży, studentów, pracowników, konsumentów i przedsiębiorców.

Ponadto zalecamy zapoznanie się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas pobytu za granicą, przygotowanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Informacje o programach, w ramach których można występować o dofinansowanie  projektów badawczych znajdziecie Państwo na stronie Działu Obsługi Projektów, który jest jednostką SGH zajmującą się kompleksową obsługą projektów.