Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Wymiana międzynarodowa : Wymiana międzynarodowa – Centrum Programów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
 

 Wymiana międzynarodowa

 

Witamy na stronie Centrum Programów Międzynarodowych poświęconej wyjazdom i przyjazdom studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich SGH oraz pracowników Uczelni.

​SGH prowadzi bardzo szeroką współpracę z prawie 290 uczelniami na całym świecie, których najbardziej widocznym przejawem są programy wymiany studentów i pracowników.

Na tej stronie umieściliśmy wszelkie niezbędne informacje dla studentów i pracowników ubiegających się o wyjazd oraz tych już uczestniczących w wymianie lub międzynarodowych programach dydaktycznych. Mamy nadzieję, że wraz z innymi naszymi publikacjami okażą się one pomocne przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe oraz szczegółowym wyborze uczelni.

W poszczególnych zakładkach poświęconych studentom przyjeżdżającym, wyjeżdżającym oraz pracownikom znajdziecie Państwo m.in.: 

  • Informacje o ofercie akademickiej SGH (I, II i III stopnia, szkoły letnie i in.);

  • Informacje o programach wymiany zagranicznej oferowanych studentom naszej uczelni;

  • Informacje dla pracowników wyjeżdżających za granicę na konferencje, staże, wyjazdy dydaktyczne czy szkoleniowe, a także oferty pracy w uczelniach partnerskich. Oferty pracy w SGH publikowane są na stronie BIP SGH.

Przed wyjazdem do krajów europejskich zapraszamy do odwiedzenia portalu „Twoja Europa”. Portal ma ułatwiać Europejczykom poruszanie się po wspólnym rynku i korzystanie z możliwości podejmowania nauki, pracy, prowadzenia działalności gospodarczej, leczenia, robienia zakupów we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Portal zawiera dokładne i napisane przystępnym językiem informacje o prawach obywateli Unii Europejskiej, adresy instytucji i organizacji świadczących pomoc oraz odnośniki do aktów prawnych, dzięki czemu stanowi doskonałą pomoc dla młodzieży, studentów, pracowników, konsumentów i przedsiębiorców. 

Wszystkim wyjeżdżającym pracownikom i studentom zalecamy zapoznanie się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas pobytu zagranicznego przygotowanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.