Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Centrum Współpracy Międzynarodowej :
Centrum Współpracy Międzynarodowej

Konkursy na projekty badawcze m.in. z Chinami, Płd. Afryką,

2018-06-15 kategoria: Badania naukowe Współpraca międzynarodowa informacja 

II NCN: SHENG 1: konkurs na polsko-chińskie projekty badawcze
15 czerwca 2018 NCN ogłosiło konkurs SHENG na projekty badawcze realizowane przez zespoły polsko-chińskie w wielu dyscyplinach naukowych. Konkurs SHENG realizowany będzie we współpracy NCN z National Natural Science Foundation of China (NSFC). Do konkursu będą mogli przystąpić wnioskodawcy realizujący badania podstawowe. W konkursie finansowane będą projekty badawcze, w których realizację zaangażowane są wspólnie zespoły polskie i chińskie, i dla których realizacji zasadnicze znaczenie ma współpraca międzynarodowa. Termin składania wniosków upływa 17 września 2018 r.
Zobacz więcej

II NCBR: konkurs na wspólne polsko-południowoafrykańskie projekty badawcze
7 maja 2018 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wraz z National Research Foundation (NRF) ogłosiły otwarcie konkursu na wspólne polsko-południowoafrykańskie projekty badawcze Budżet NCBR przeznaczony na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w konkursie wynosi nie więcej niż 450 000 PLN na projekt. Maksymalnie zostanie dofinansowanych 10 projektów. Okres realizacji projektu wynosi 36 miesięcy. Termin składania wniosków upływa 9 lipca 2018 r.
Zobacz więcej

NAWA: Zbliża się termin końca naboru wniosków w programach wymiany bilateralnej z Republiką Federalną Niemiec, Republiką Austrii oraz Republiką Czeską
Termin składania wniosków mija 29 czerwca 2018 r. do godz. 15.00. Celem konkursów jest wsparcie mobilności naukowców w celu realizacji projektów badawczych, uzgodnionych i prowadzonych wspólnie przez partnerów. Projekty składane w ramach naboru mogą być realizowane przez okres maksymalnie 2 lat, począwszy od 1 stycznia 2019 r. Data zakończenia realizacji projektów nie może być późniejsza niż 31 grudnia 2020 r. Maksymalna wysokość finansowania projektu z budżetu NAWA wynosi 20 000 zł. Kwota może być dowolnie zwiększona ze środków własnych Wnioskodawcy.
Zobacz więcej

NCBiR: VI Konkurs na polsko-tajwańskie projekty badawcze
22 maja 2018 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wraz z Ministry of Science and Technology (MOST) z Tajwanu ogłaszają otwarcie konkursu na wspólne projekty bilateralne. W tym roku konkurs oferuje nabór w dwóch równoległych ścieżkach. Wnioskodawcy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów w następujących dziedzinach. Termin składania wniosków upływa 31 lipca 2018 r.
Zobacz więcej

NAWA: Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe
Do 13 lipca 2018 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach programu Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe.Celem programu jest wypracowanie trwałych rozwiązań w zakresie współpracy naukowej, wdrożeniowej i dydaktycznej realizowanej w ramach międzynarodowych partnerstw akademickich. Zgodnie z informacjami organizatorów w projekcie uprawnione są działania podejmowane w ramach międzynarodowej współpracy instytucjonalnej w obszarze badań naukowych, działalności wdrożeniowej lub kształcenia.
Zobacz więcej

NCBR: ERA-Net SG+ RegSys - I nabór wniosków
23 maja 2018 r. otwarto nabór wniosków w ramach międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach programu ERA-Net SG+ RegSys (ERA-NET SES). Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu inteligentnych systemów energetycznych. Celem konkursu jest wypracowanie nowatorskich rozwiązań, które umożliwią stworzenie inteligentnych i zintegrowanych systemów energetycznych, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie danych regionów i społeczności lokalnych.
Zobacz więcej

NAWA: Zbliża się termin końca naboru wniosków w programach wymiany bilateralnej z Republiką Słowacką i z Republiką Francuską
2 lipca 2018 r. do godz. 15.00 kończy się nabór wniosków w ramach wymian bilateralnych naukowców z Republiką Słowacką i z Republiką Francuską. Celem konkursów jest wsparcie mobilności naukowców w celu realizacji projektów badawczych, uzgodnionych i prowadzonych wspólnie przez partnerów z obu krajów. Projekty składane w ramach naboru mogą być realizowane przez okres maksymalnie 2 lat, począwszy od 1 stycznia 2019 r. Data zakończenia realizacji projektów nie może być późniejsza niż 31 grudnia 2020 r. Maksymalna wysokość finansowania projektu z budżetu NAWA wynosi 20 000 zł. Kwota może być dowolnie zwiększona ze środków własnych Wnioskodawcy.
Zobacz więcej

Archiwum