Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 KONKURS „ŻAGLE BIZNESU SGH” – EDYCJA 2020

 
Żagle Biznesu to konkurs wyróżniający dynamicznie rozwijające się i osiągające sukcesy gospodarcze firmy, założone i prowadzone przez studentów, doktorantów i absolwentów SGH. 
 

Weryfikacja nadesłanych zgłoszeń odbywała się na podstawie metody badawczej stworzonej przez prof. dr hab. Hannę Godlewską-Majkowską (przewodniczącą kapituły konkursowej). W tegorocznej edycji konkursu pojawiły się zgłoszenia od firm działających w najróżniejszych branżach. Z jednej strony stawkę wypełniają start-upy na różnym poziomie rozwoju, dostarczające technologiczne rozwiązania z zakresu marketingu czy analizy social mediów. Pośród zgłoszeń można znaleźć jednak również firmy działające w tradycyjnych branżach – w przemyśle czy handlu.

Podstawowym kryterium i czynnikiem łączącym je wszystkie jest realizacja praktyk związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem, kodyfikowaniem i transferem wiedzy. Firmy zgłaszały dobre praktyki w obszarach produkt, organizacja, technologia, marketing oraz społeczna odpowiedzialność biznesu.

W III edycji konkursu zostali wyróżnieni:

50435596347_03ff91c7db_c.jpg 
Prezes TakeTask SA - Sebiastian Starzyński, odbierający nagrodę podczas inauguracji roku akademickiego 2020/2021

TakeTask SA – nagroda grand prix – polska firma technologiczna tworząca oprogramowanie dla przedsiębiorstw i instytucji, które służy m.in. do przydzielania, wykonywania i weryfikacji zadań na dużą skalę w wielu lokalizacjach jednocześnie. Zadania mogą być różne i dotyczyć np. sprawdzania czystości obiektu, weryfikacji temperatury żywności i sposobu ekspozycji produktów w sklepie, a także zgłaszania awarii sprzętu. Pracownicy otrzymują spriorytetyzowane zadania, jasne wytyczne i informację zwrotną w czasie rzeczywistym.

M8 Production House Sp. z o.o. – dom produkcyjny, tworzący krótkie, komercyjne i wysokojakościowe dzieła audiowizualne. Pokazuje wartość dostarczaną przez swoich klientów w Internecie, telewizji i w kinach za pomocą takich narzędzi, jak filmy, animacje i wirtualna rzeczywistość, a od niedawna wdraża również produkcje AR (rozszerzonej rzeczywistości na urządzenia holograficzne).

NapoleonCat Sp. z o.o. – to polska spółka technologiczna, która koncertuje się na rozwoju produktu do zarządzania social mediami. Produkt adresowany jest do firm i sprzedawany w modelu SaaS. NapoleonCat to jedno z najbardziej kompleksowych narzędzi do zarządzania obsługą klienta w mediach społecznościowych na rynku.

Enky Consulting – firma świadcząca usługi doradcze w obszarze innowacji i nowych technologii. Wprowadza do korporacji, sektora publicznego i MŚP usprawnienia oraz know-how z zakresu innowacji produktowych, procesowych i organizacyjnych.

RDLS sp z o.o. – jest spółką typu spin-off, założoną we współpracy z naukowcami Wydziału Biologii UW. RDLS zajmuje się biotechnologiami środowiskowymi. Tworzy Pasywne systemy o​czyszczania ścieków typu Constructed Wetland z przepływem podpowierzchniowym. Obecnie firma kieruje projektem budowy jednego z największych tego typu systemów w Europie w miejscowości Białka, w województwie Lubelskim.