Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Projekty edukacyjne : Letnia Akademia Ekonomisty
Projekty edukacyjne
 
 
 

 Letnia Akademia Ekonomii i Przedsiębiorczości 2017

 
W dniach 26-30 czerwca 2017 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbywały się spotkania Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości - bezpłatnego, wakacyjnego kursu dla gimnazjalistów oraz uczniów, którzy ukończyli 6 klasę szkoły podstawowej. W zajęciach wzięło udział 86 młodych ludzi, z czego 77 otrzymało dyplom ukończenia LAEP.
 
Letnia Akademia Ekonomii i Przedsiębiorczości (LAEP) to wakacyjny cykl spotkań dla uczniów zainteresowanych ekonomią i przedsiębiorczością, stanowiący ciekawe uzupełnienie oferty fakultatywnych zajęć z tej tematyki realizowanych w szkołach oraz spotkań Akademii Młodego Ekonomisty, prowadzonych na terenie Szkoły Głównej Handlowej w trakcie roku szkolnego.
 
Ideą programu, realizowanego przez Centrum Otwartej Edukacji we współpracy z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, jest przybliżenie młodzieży podstawowych zagadnień z ekonomii i przedsiębiorczości, zainteresowanie uczniów tymi dziedzinami oraz zachęcenie do dalszego kształcenia na kierunkach ekonomicznych. Treści kursu dobrane są specjalnie pod kątem możliwości percepcyjnych osób w wieku około gimnazjalnym i są przedstawiane w przystępny, interesujący sposób - dominującą formą zajęć LAEP są warsztaty i dyskusje prowadzane w małych podgrupach.
 
Latem 2017 roku w zajęciach Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości wzięło udział 86 uczniów z Warszawy i okolic. Pracując przez 5 dni, w dwóch grupach, zastanawiali się m.in. czy warto zajmować się ekonomią i przedsiębiorczością, jakie są cechy osoby przedsiębiorczej oraz jak rozwijać własną przedsiębiorczość. Szukali również odpowiedzi na pytanie dlaczego ciągle potrzebujemy nowych rzeczy oraz co, jak i dla kogo warto produkować. W trakcie spotkań młodzież mogła nie tylko wysłuchać specjalistów z dziedziny ekonomii i praktyków biznesu, ale brała również udział w ciekawych, tematycznych warsztatach oraz miała okazję do weryfikacji własnych pomysłów biznesowych.
 
Podczas ostatniego spotkania bieżącej edycji LAEP – 30 czerwca 2017 r. – uczestnicy projektu, którzy wzięli udział w co najmniej 4 spotkaniach cyklu (77 osób) otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie tegorocznej Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości. Certyfikaty zostały podpisane przez rektora Szkoły Głównej Handlowej, dr hab. Marka Rockiego, prof. SGH. Najbardziej aktywni i zaangażowani słuchacze otrzymali dodatkowo od wykładowców nagrody książkowe: pozycje z cyklu „Jednominutowy Menedżer” dr Kena Blancharda lub książkę „Jak się rozwijać, by rozwinąć skrzydła” Iwony Burzyńskiej.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z czerwcowych spotkań LAEP i zachęcamy do śledzenia informacji o kolejnych edycjach Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości oraz aktywnego korzystania z ich oferty.
 
 
Letnia Akademia Ekonomii i Przedsiębiorczości