Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Projekty edukacyjne : Akademia Młodego Ekonomisty
Projekty edukacyjne
 

 Akademia Młodego Ekonomisty

 
Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej gimnazjalistów, prowadzony przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z lokalnymi partnerami: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu oraz Uniwersytetach w Białymstoku, Szczecinie i Łodzi.
Akademia funkcjonuje od września 2008 roku jako siostrzany program Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie.

Program każdego semestru AME obejmuje 6 spotkań z zakresu nauk ekonomicznych (zobacz archiwum programów AME). Spotkania trwają 90 minut, w tym: 5’ – wprowadzenie, 35’ – wykład, 25’ – praca w grupach, 20’ – dyskusja w formie seminaryjnej, 5’ – podsumowanie merytoryczne spotkania. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich SGH oraz ekspertów Fundacji. Uczestnicy zajęć mają szansę powrócić do wykładów dzięki materiałom edukacyjnym publikowanym na stronie internetowej Akademii. W związku z seminaryjnym charakterem grupy jej liczebność jest ograniczona.

Każdy student Akademii, obecny na minimum 4 z 6 spotkań w danym semestrze, otrzyma dyplom ukończenia semestru. Dla najlepszych studentów przewidziane są również upominki (zobacz galerię zwycięzców).

Więcej informacji na: www.gimversity.pl.