Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Klasa akademicka SGH : Spotkania w SGH
Klasa akademicka SGH - program patronacki
 

 Spotkania w SGH

 
W ramach Programu Klasa akademicka SGH, klasy mają możliwość zwiedzenia Kampusu SGH, zapoznania się z działalnością Studenckich Kół Naukowych, odwiedzin Biblioteki, a wszystko to pod okiem pracowników Centrum Otwartej Edukacji, a także Działu Promocji i Rekrutacji oraz przedstawicieli Samorządu Studentów SGH.

Program wizyty w SGH jest zawsze indywidualnie dopasowany do możliwości, chęci i zaangażowania odwiedzających Uczelnię klas.

W ramach takich spotkań oprócz zwiedzania Uczelni, możliwa jest także organizacja zajęć dydaktycznych prowadzonych przez studentów lub nauczycieli akademickich SGH. Mogą to być zarówno wykłady, jak i różnego rodzaju warsztaty.
 

Od 2016 naszą Uczelnię odwiedziło ok. 50 szkół średnich, m.in. podczas Dni Otwartych SGH, które odbywają się zawsze 2 razy w ciągu roku akademickiego.
 
Gościliśmy łącznie ponad 600 uczniów z całej Polski, wzięli oni udział w różnego rodzaju wykładach i warsztatach, realizowanych m.in. przez Studenckie Koła Naukowe SGH: SKN Biznesu, SKN Energetyki, SKN Finansów i Makroekonomii, SKN Negocjator, SKN Statystyki, SKN Akceleracji.


Uczniowie uczestniczyli w kilku wykładach otwartych, a także brali udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów w danej dziedzinie, np. dr. Krzysztofa Rutkowskiego – Kierownika  Katedry Logistyki, dr. Michała Bernardelli – Adiunkta w Zakładzie Metod Probabilistycznych Instytut Ekonometrii.

Dzięki współpracy z Działem Promocji i Rekrutacji oraz Samorządem Studentów, uczniowie Klas akademickich mogli zwiedzić kampus SGH oraz Bibliotekę Uczelni, po której z dużym zaangażowaniem oprowadzał ich Pan Tomasz Wiśniewski – Starszy kustosz dyplomowany.