Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Czasopismo naukowe e-mentor : Czasopismo naukowe e-mentor – Centrum Otwartej Edukacji | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Czasopismo naukowe e-mentor
 

 Czasopismo naukowe e-mentor

 

NAJNOWSZY NUMER - kliknij TUTAJ


PROFIL PISMA

"E-mentor" to recenzowane czasopismo naukowe wydawane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Pismo koncentruje się na zagadnieniach związanych z e-edukacją, nowymi trendami w zarządzaniu, wykorzystaniem nowoczesnych technologii w biznesie oraz uczeniem się przez całe życie. Z racji zmian zachodzących w systemach edukacji, w tym w szkolnictwie wyższym w Polsce i na świecie, w czasopiśmie publikowane są także artykuły poświęcone metodom, formom oraz programom kształcenia, jak również prezentacji nowych trendów w tym obszarze. 

Misją czasopisma jest przyczynianie się do rozwoju i doskonalenia systemu edukacji, w tym szczególnie kształcenia na odległość, poprzez rozpowszechnianie wiedzy i propagowanie aktywnych, prorozwojowych postaw wśród Czytelników.

W "e-mentorze" prezentowane są wyniki najnowszych badań, nowe idee i pomysły, a także analizy i prognozy dotyczące rozwoju metod i form edukacyjnych oraz programów kształcenia, w Polsce i na świecie. "E-mentor" informuje również o najnowszych wydarzeniach, konferencjach i seminariach (wybrane z nich obejmuje patronatem), inspirujących publikacjach oraz wartościowych serwisach internetowych.

„E-mentor" jest czasopismem punktowanym. Według najnowszego wykazu Ministerstwa Edukacji i Nauki (ogłoszonego w lutym 2021 roku) za publikację artykułu naukowego autor otrzymuje 40 punktów.

Indeks Hirscha czasopisma „e-mentor" według „Publish or Perish" wynosi 12.

CZYTELNICY I STATYSTYKI

Pismo adresowane jest do szerokiego grona odbiorców. Naszymi Czytelnikami są pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelni, nauczyciele, pedagodzy i andragodzy, zarządzający instytucjami edukacyjnymi, pracownicy przedsiębiorstw odpowiedzialni za zarządzanie wiedzą, szkoleniami i rozwojem pracowników, a także doktoranci, studenci i inne osoby zainteresowane rozwojem społeczeństwa informacyjnego, e-biznesem czy własnym dalszym kształceniem.

Wersja drukowana w nakładzie 700 egzemplarzy dystrybuowana jest do ponad 280 ośrodków akademickich i instytucji zajmujących się edukacją, jak również wśród przedstawicieli środowiska biznesu. Czasopismo jest także dystrybuowane wśród odbiorców indywidualnych.

Wersja elektroniczna dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych poruszanymi zagadnieniami. Serwis internetowy rejestruje średnio sto tysięcy odwiedzin miesięcznie. ​

WSPÓŁPRACA Z AUTORAMI

W "e-mentorze" publikowane są artykuły naukowe, relacje z konferencji oraz recenzje publikacji. Ich autorami są pracownicy naukowi, jak również praktycy związani z danym obszarem wiedzy. Zachęcamy Państwa do współpracy z naszym czasopismem i zgłaszania propozycji artykułów. 


Przejdź na stronę czasopisma: www.e-mentor.edu.pl