Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Centrum Otwartej Edukacji :
Centrum Otwartej Edukacji

Dyplom SGH z kwalifikacją ACCA przepustką do świata finansów

2016-05-30 kategoria: informacja spotkanie 

Solidna wiedza, rozpoznawalne na całym świecie kwalifikacje i nieoceniona sieć międzynarodowych kontaktów – to wszystko sprawia, że absolwenci studiów Finance and Accounting with ACCA z powodzeniem realizują swoje kariery w dowolnym miejscu na świecie. Natalia Andrzejewska, absolwentka SGH, wybrała Londyn – zagłębie światowej finansjery. Zapraszamy do poznania jej wrażeń ze studiów, formułowanych z perspektywy pierwszych lat kariery. Więcej o studiach i perspektywie rozwoju zawodowego po ukończeniu studiów magisterskich z kwalifikacją ACCA Natalia opowie 7 czerwca 2016, o godz. 17.00, podczas chatu online na profilu facebook: SGH Warsaw​.


Rozmowa z Natalią Andrzejewską, konsultantką w dziale doradztwa strategicznego i operacyjnego dla instytucji finansowych EY w Londynie, absolwentką studiów SGH z kwalifikacją  ACCA*.

Kiedy skończyłaś studia w SGH z kwalifikacją ACCA?

Ukończyłam 6. edycję programu „Finanse i Zarządzanie w Biznesie”, czyli poprzednik obecnego kierunku „Finance and Accounting” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, zdając wszystkie egzaminy kwalifikacji ACCA w sierpniu 2014 roku.

Dlaczego podjęłaś decyzję o wyborze kierunku akurat z ACCA?

Program studiów magisterskich na SGH we współpracy z EY umożliwiający zdobycie międzynarodowej kwalifikacji był dla mnie atrakcyjną alternatywą do studiów za granicą.

Jak przebiegała Twoja kariera zawodowa w trakcie studiów?

Przed studiami magisterskimi rozwijałam swoje zainteresowanie branżą technologiczną pracując w startupie i korporacji IBM. Już w trakcie studiów magisterskich odbyłam praktyki w EY w dziale audytu oraz w dziale doradztwa biznesowego dla instytucji finansowych, gdzie istotnie mogłam wykorzystywać w praktyce wiedzę zdobytą w ramach studiów.  W tym ostatnim dziale rozpoczęłam pracę po ukończeniu studiów jako analityk biznesowy biorąc udział w projektach dotyczących opracowania strategii i poprawy efektywności działania banków oraz firm ubezpieczeniowych.  

Jak wygląda Twoja praca dziś, czy wykorzystujesz zdobytą na studiach wiedzę?

Obecnie pracuję w biurze EY w Londynie w dziale doradztwa strategicznego i operacyjnego dla instytucji finansowych. Części kwalifikacji ACCA, które najbardziej nawiązują do mojej obecnej roli, to analiza biznesowa i strategiczna oraz zarządzanie efektywnością. Zależnie od potrzeb projektowych zdarza mi się wrócić do pewnych schematów podejść do analizy sytuacji biznesowej zaproponowanych w ramach kwalifikacji ACCA.

Jak program studiów SGH z kwalifikacją ACCA wpłynął na Twoją ścieżkę zawodową?

Atutem kwalifikacji ACCA jest spektrum obszarów znajdujących się w sylabusie, głównym tematem jest rachunkowość i wiedza na temat międzynarodowych standardów, natomiast niektóre egzaminy dotyczą także: prawa, podatków, analizy strategicznej, zarządzania efektywnością, czy etyki. Dzięki temu studia ACCA przydały mi się nie tylko w trakcie pracy w dziale audytu, ale również w dziale doradztwa biznesowego. Kwalifikacja ACCA jest dobrym wyróżnikiem w CV, który jest rozpoznawalny na świecie.

Czy pamiętasz co było dla Ciebie najbardziej wartościowe podczas studiów?

Wartościowe było dla mnie to, że cały program studiów prowadzony był w języku angielskim przez trenerów-praktyków EY z Polski i zagranicy, a także możliwość poznania społeczności studentów studiów ACCA oraz pracowników EY.

Jak wspominasz atmosferę studiów, wykładowców, kolegów…?

Bardzo milo wspominam atmosferę na zajęciach, szczególnie tych prowadzonych przez wykładowców z Cypru – wiedza z rachunku kosztów przeplatana była żartami i anegdotami. Świetnie było mieć stałą grupę studentów i zintegrować się bardziej na zajęciach oraz w ramach dodatkowych wydarzeń organizowanych dla nas przez EY czy przez ACCA Polska.

 

* ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Program ACCA pokrywa wszelkie zagadnienia niezbędne do zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. Kwalifikacja daje szeroką wiedzę pozwalającą na pewne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji biznesowych, jednocześnie umożliwiając specjalizację w wybranej dziedzinie.

Archiwum