Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Mentorzy

 

Mentorami w Programie mentoringowym SGH są absolwenci różnego typu studiów ukończonych w naszej uczelni ( licencjackich, magisterskich, doktoranckich, MBA), którzy posiadają co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe lub 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy. Preferowane jest doświadczenie managerskie.

Każdy z mentorów biorących udział w programie zostaje połączony w parę z mentee – studentem SGH, w oparciu o wskazane potrzeby i obszary zainteresowań zawodowych z jednej strony oraz obszary eksperckości i doświadczeń z drugiej. Praca w parze trwa przez ok. 6 miesięcy i obejmuje min. 5 spotkań. Na początkowych ustalane są celu na proces oraz zasady współpracy, jak również podpisywany jest kontrakt. Mentorzy otrzymują wsparcie w rozwijaniu swoich kompetencji podczas zamkniętych warsztatów tematycznych, jak również podczas spotkań interwizyjnych i superwizyjnych.

 

Główne korzyści z udziału w programie dla mentorów:

  • nawiązanie kontaktu z młodym pokoleniem ambitnych i odnoszących sukcesy studentów
  • budowanie relacji i integracja w gronie najlepszych absolwentów SGH podczas zamkniętych spotkań
  • zdobywanie doświadczenia i rozwijanie umiejętności w pełnieniu roli mentora
  • samorealizacja w obszarze dzielenia się własną wiedzą i doświadczeniem oraz wspierania innych w rozwoju.


Poznaj historię Marii i Adama - mentorskiej pary z IV edycji Programu

Adam jest pracowitym i bardzo ambitnym studentem trzeciego roku studiów licencjackich SGH. Jego pasją są rynki finansowe i analiza fundamentalna. Jest przekonany, że jego kariera zawodowa powinna być związana z bankowością inwestycyjną i wyceną spółek. Na Program zgłasza się przede wszystkim, aby skonfrontować zdobytą już bardzo solidną wiedzę teoretyczną z praktyką. Mimo zasięgniętych wcześniej opinii o Programie, jego realizacja bardzo pozytywnie go zaskakuje. Przynajmniej częściowo jest to z pewnością zasługą niemal idealnego dopasowania pary mentorskiej pod względem merytorycznym. Trafia na Marię, która od początku swojej kilkunastoletniej kariery jest ściśle związana z rynkami kapitałowymi, analizą i wyceną spółek giełdowych. To otwiera bardzo szerokie pole do dyskusji o możliwych ścieżkach kariery czy też meandrach technik wyceny. Ale nie tylko... Dlaczego? Trochę ku zaskoczeniu Adama, Maria co jakiś czas kieruje rozmowę na tematy związane z rozwojem umiejętności miękkich, bazując na doświadczeniach z początku własnej kariery. Anegdoty z życia w firmie czy też ciekawa literatura na start okazują się bardzo przydatne.  To taki „bonus” do wcześniejszych oczekiwań Adama względem Programu. Niestety pandemia nie pozwala na spotkania w formule innej niż wirtualna. Szukając jednak plusów tej trudniejszej sytuacji – nieco łatwiej jest wygospodarować czas na w pełni regularne spotkania. Program Mentoringowy SGH – zdecydowanie pozytywna rekomendacja dla każdego studenta chcącego "więcej i lepiej".