Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Mentees

 

Mentees w Programie Mentoringowym są wyróżniający studenci SGH, w szczególności ostatniego roku studiów licencjackich i obu lat studiów magisterskich (stacjonarnych, jak i niestacjonarnych), którzy chcą skorzystać z unikalnej możliwości indywidualnego wsparcia absolwentów-mentorów w kształtowaniu własnej ścieżki kariery i rozwoju zawodowego.

Każdy z zakwalifikowanych studentów (mentee) zostaje objęty opieką mentora – osobą z grona jednych z najlepszych absolwentów SGH i odnoszącą sukcesy zawodowe w danej dziedzinie. Dobór do mentorskiej pary odbywa się w oparciu o wskazane potrzeby i obszary zainteresowań zawodowych z jednej strony oraz obszary eksperckości i doświadczeń z drugiej. Praca w parze trwa przez ok. 6 miesięcy i obejmuje min. 5 spotkań. Na początkowych ustalane są celu na proces oraz zasady współpracy, jak również podpisywany jest kontrakt. Poza indywidualnymi spotkaniami z mentorem, studenci biorą udział w spotkaniach grupowych mentorów i mentees, które służą lepszemu poznaniu się, networkingowi i integracji. 

 Główne korzyści z udziału w programie dla mentees:

  • otrzymanie wsparcia i rekomendacji w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery
  • budowanie relacji z mentorem posiadającym bogate doświadczenie, które może stać się inspiracją
  • rozwój w wybranych obszarach (m.in. przedsiębiorczość, marketing, doradztwo biznesowe, komunikacja, dyplomacja) dzięki udziałowi w warsztatach i szkoleniach
  • budowanie relacji w gronie najlepszych studentów i absolwentów SGH.

 

 program oczami mentees

 

"Ważnym jest ustalenie jasnych celów końcowych. Program jest na tyle rozwinięty, że idealnie dopasowuje pary mentee/mentor, w których występuje prawie pełna autonomia działania. Organizatorzy pokazują wsparcie dla uczestników przez cały czas trwania programu i służą pomocą dla obu stron. Na koniec zyskaliśmy cenną relację oraz lepiej poznałem siebie, a co za tym idzie uporządkowałem przewidywaną drogę kariery."

Wojciech Cichocki
uczestnik IV edycji, II rok SM, kierunek: finanse i rachunkowość

"Bardzo się cieszę, że miałam okazję uczestniczyć w Programie Mentoringowym. Była to dla mnie okazja do chwili refleksji nad moją przy​szłą ścieżką zawodową, a może przede wszystkim nad samą sobą, nad moimi mocnymi i słabymi stronami. Otrzymałam też wiele konkretnych narzędzi, które pomogą mi w moim samorozwoju i realizacji życiowych celów."

Katarzyna Gołaszewska
uczestniczka IV edycji, II rok SM, kierunek: zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

"Warto wziąć udział w programie mentoringowym, ponieważ jest to dobra okazja do porozmawiania z osobami, które osiągnęły sporo w życiu i zajmują wysokie stanowiska w różnego rodzaju branżach. Rozmowa z takimi osobami pozwala na wykreowanie swojej ścieżki kariery a także na ustrukturyzowanie planu działania, jak i stawianych sobie celów. Jest to też świetna okazja do wymiany poglądów na różnego rodzaju tematy oraz dyskusji, która poszerza wiedzę oraz zachęca do dalszego rozwoju."

Mateusz Kosieliński
uczestnik IV edycji, III rok SL, kierunek: finanse i rachunkowość

"Uważam, że przede wszystkim warto, ponieważ otrzymuje się możliwość networkingu z osobami, które mają doświadczenie w biznesie i są w stanie udzielić wiele rad, które potem przekładają się np. na udaną rekrutację do firmy. Niestety, uważam, że program ucierpiał z powodu pandemii, ponieważ bardzo ważnym elementem są jednak spotkania na żywo, których brakowało w ostatniej edycji."

Jakub Malicki
uczestnik IV edycji, III rok SL, kierunek: globalny biznes, finanse i zarządzanie

Program Mentoringowy był dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Pozwolił mi na sprecyzowanie mojej ścieżki kariery i pokazał, jak wygląda praca naukowa. Przede wszystkim jednak stanowił ogromne źródło inspiracji do dalszego rozwoju. Serdecznie polecam.

Michał Kulbacki
II rok SL, kierunek: międzynarodowe stosunki gospodarcze 

Moja mentorka pokazała mi jak sama żyje, co robi na co dzień i uświadomiła mi wielokrotnie, co jest ważne przy podejmowaniu decyzji oraz jakimi wartościami powinnam się kierować. Okazało się, że odpowiedzi na swoje pytania znam sama, musiałam tylko to dostrzec.

Michalina Michorowska
II rok SL, kierunek: globalny biznes, finanse i zarządzanie
 

Spotkania z moją mentorką pomogły mi lepiej zaplanować swoja przyszłą ścieżkę kariery. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zawodowemu mogła mi doradzić w jakich obszarach warto rozwijać swoje umiejętności. Udział w programie mentoringowym dał mi dużo motywacji i inspiracji do dalszego działania.

Zofia Olszewska
I rok SM, kierunek: big data

Program Mentoringowy pozwolił mi przyjąć perspektywę osoby bardziej doświadczonej w obszarze, w którym zamierzam się dalej rozwijać. Spotkania z mentorem były za każdym razem ciekawym doświadczeniem obfitym w nowe przemyślenia dotyczące mojej dalszej kariery, a warsztaty w ramach programu były solidną dawką wiedzy na temat dyplomacji w Polsce od praktycznej strony.

Weronika Tołściuk
III rok SL, kierunek: międzynarodowe stosunki gospodarcze
 

Program Mentoringowy był dla mnie jednym z najciekawszych doświadczeń w mojej przygodzie na SGH. Uczestnicząc w warsztatach w ramach ścieżki naukowej zdobyłem wiele praktycznej wiedzy na temat pisania i publikowania tekstów naukowych. Natomiast w trakcie wielu spotkań z moim mentorem, dowiedziałem się o tym jak poszerzać swoje zainteresowania i jakie decyzje podjąć by jak najlepiej rozwinąć swoją karierę.

Michał Zaborski
II rok SL, kierunek: metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne