Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami : Forum Kobiet SGH
Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami
 

 Forum Kobiet SGH

 

Forum Kobiet SGH powstało z inicjatywy p. profesor Hanny Godlewskiej-Majkowskiej, prorektor ds. współpracy z otoczeniem. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 marca 2018 r.

Spotkania mają charakter otwarty – zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników, absolwentów, przedstawicieli Klubu Partnerów SGH, słuchaczy studiów podyplomowych i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 

 XI Forum Kobiet - odwołane!

 
W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, na mocy Zarządzenia Rektora Nr 17 z dnia 10 marca 2020 r, Forum Kobiet SGH w dniu 18 marca "Aplikacje i urządzenia mobilne ułatwiające dbałość o dobre samopoczucie, zdrowie i finanse"
zostaje odwołane.

 

Pierwsze w 2020 spotkanie w ramach Forum Kobiet SGH, podczas którego poznawać będziemy aplikacje i urządzenia mobilne ułatwiające dbałość o dobre samopoczucie, zdrowie i finanse.
 

Pierwsza część wydarzenia poświęcona będzie aplikacjom i urządzeniom wspierającym zdrowie i well-being. Zaproszeni eksperci zaprezentują dostępne rozwiązania, w tym z zakresu m-helath, związane z ich użytkowaniem korzyści oraz ryzyka, a aktywni użytkownicy podzielą się swoimi doświadczeniami z korzystania ze smart watch oraz z wybranych aplikacji. Po wystąpieniach przewidujemy czas na pytania i dyskusję. 

Gośćmi tej części spotkania będą*:

Artur Białoszewski, wykładowca zdrowia publicznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM), kierownik Programu SGH-WUM MBA

Monika Tomaszewska, Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych i CG w LUX MED

Prof. Hanna Godlewska-Majkowska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem, SGH 

Aleksandra Pepłowska - Rzecznik Praw Studenta SGH oraz Członkini Prezydium ds. relacji ze środowiskiem zewnętrznym Forum Uczelni Ekonomicznych.

W drugiej części spotkania skupiać się będziemy na nowoczesnym zarządzaniu finansami i oszczędnościami, pokazując, jak bankowość mobilna i jakie aplikacje wspierają klientów w tych tematach. Naszymi gośćmi będą przedstawiciele firm z Klubu Partnerów SGH:

Kamila Węzik - jak o sobie mówi: Service designer z biznesu. Kamila zaprasza do wspólnego rozważania na temat „Co z tym oszczędzaniem?” W jej prezentacji pojawią się wątki o innowacjach, tips&tricks na temat oszczędzania i podejście do rozwiązań mobile. Kamila na co dzień łączy dwie role pracując w ING Banku Śląskim: jako osoba z części biznesowej banku tworzy produkty oszczędnościowe i inwestycyjne oraz jako service designer wspiera innowacyjne inicjatywy i stara się zarażać kreatywnym podejściem, nawet tam gdzie początkowo nie ma na to przestrzeni. Twierdzi, że to klienci uczą projektantów  jak korzystać z usług, które oni tworzą. Uwielbia te momenty zaskoczenia, gdy okazuje się, że konto oszczędnościowe może służyć do wszystkich innych rzeczy, tylko nie do oszczędzania.

Bolesław Witkowski, Head of Services Development Team w Millennium Goodie Sp. z o.o. wystąpi z prezentacją Platforma goodie – jak oszczędzać na zakupach?”. Odpowiedzialny za rozwój usług platform smartshoppingowej goodie oraz dostępnych produktów. Wcześniej rozwijał bankowość mobilną w Banku Millennium oraz prowadził własne projekty e-commerce.

Wiktor Wójcik, Członek zarządu ds. rozwoju projektów w Studenckim Kole Naukowym Statystyki, Przedstawi wyniki badania przeprowadzonego we współpracy z Bankiem Millennium „Rynek oszczędnościowy wśród studentów polskich uczelni”. 

 2020.02.28_Forum_Kobiet_SGH_Aplikacje_zdrowie_fb_cover.jpg

*PRELEGENCI

Artur Białoszewski - Pracownik naukowy w Zakładzie Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii. Kierownik Programu SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Naukowo zajmuje się stroną aplikacyjną rozwiązań nowych technologii w zakresie adherence wśród pacjentów i lekarzy. Doświadczenie zdobywał między innymi w Departamencie Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwie Zdrowia, SIGNAL-IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Polishmedic S.A. czy współpracując z Ministerstwem Zdrowia koordynując część spotkań w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Przedstawiciel jednostki w projektach European Innovation Partnership on Active and Healthy Ageing realizowanym przez Komisje Europejską. Członek Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej.

Prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska - Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem SGH, Kierownik Zakładu Otoczenia Biznesu przy Instytucie Przedsiębiorstwa w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Inicjatorka i organizatorka Forum Kobiet SGH oraz inicjatorka Programu Mentoringowego SGH, mentorka w programach mentoringowych Fundacji Liderek Biznesu oraz Fundacji Perspektywy.  Długoletnia opiekunka Studenckiego Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych (obecnie SKN Akceleracji). Twórczyni konkursu „Gmina na 5!” oraz Forum Gmin na 5!, czyli projektu od 10 lat łączącego studentów, doktorantów i naukowców SGH z potrzebami  rozwojowymi polskich jednostek samorządu terytorialnego. Pomysłodawczyni Klubu Przedsiębiorców SGH i konkursu „Żagle Biznesu SGH”.

Dr nauk o zdr. Monika Tomaszewska –  lider biznesowy projektów medycznych – wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu technicznym i operacyjnym projektów informatyczno-medycznych, takich jak platforma telemedyczna – konsultacje online z lekarzem, pielęgniarka i położną, dodatkowo konsultacje telefoniczne – obydwa modele z pełną integracją z systemem medycznym; obecnie odpowiedzialna m.in. za wdrożenie eRecepty, automatyzację procesów pobrania krwi; z zawodu pielęgniarka – nadzoruje obszar pielęgniarstwa i położnictwa w Grupie LUXMED, aktualnie studentka II roku prawa.

Aleksandra PepłowskaRzecznik Praw Studenta SGH oraz Członkini Prezydium ds. relacji ze środowiskiem zewnętrznym Forum Uczelni Ekonomicznych. Na co dzień z chęcią rozmawia o swojej pasji, czyli o sporcie, a w szczególności podnoszeniu ciężarów. To dwukrotna mistrzyni Unii Europejskiej dziewcząt, rekordzistka Polski, zwyciężczyni Turnieju Nadziei Olimpijskich państw wyszehradzkich oraz wielokrotna reprezentantka Polski podczas Mistrzostw Świata i Europy. Stolica Peru to miejsce, w którym znalazła się ósemce najsilniejszych kobiet na świecie, o czym opowiedziała podczas finałowej Gali akcji społecznej "Sama definiuję swój sukces", której niedawno została ambasadorką. Działalność w Szkole Głównej Handlowej rozpoczęła, jako członkini zespołów koordynujących konferencję Healthcare Business Forum, Bieg SGH, Emerging Markets Business Summit oraz TEDxSGH (2019).


Współorganizator spotkania:
 SA_SGH_poziom_kolor.jpg

 
 
 

 Poprzednie edycje

 

X Forum Kobiet
- 11 grudnia

IX Forum Kobiet
- 8 października

VIII Forum Kobiet SGH 
– 16 maja

VII Forum Kobiet SGH 
– 27 lutego 

VI Forum Kobiet SGH 
– 12 października

V Forum Kobiet SGH 
– 17 października

IV Forum Kobiet SGH
– 14 czerwca

III Forum Kobiet SGH
– 17 maja

II Forum Kobiet SGH
– 19 kwietnia

I Forum Kobiet SGH
– 8 marca