Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie

21. edycja konkursu o Nagrody Naukowe Polityki

2021-04-08 kategoria: informacja konkurs 

​Ruszyły zgłoszenia młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe Polityki organizowanego przez Fundację Tygodnika Polityka.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców, czyli osób do ok. 35. roku życia.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie polityka.pl/stypendia do 13 czerwca. Wypełnienie formularza jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł.

Nazwiska piętnastu finalistów zostaną ogłoszone na łamach Polityki 15 września, zaś nazwiska pięciorga stypendystów i dziesięciorga laureatów nagród finałowych – w październiku.

Informacje o programie, składy Kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie polityka.pl/stypendia

20210408-nagrody-naukowe-polityki-2021.jpg

Fundacja Tygodnika Polityka prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Nagrody Naukowe przyznawane są młodym naukowcom, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzacji tego, co robią i samych siebie, jako wzorców kariery zawodowej. Co roku o stypendia ubiega się kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.
W ciągu dwudziestu lat trwania akcji, dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika Polityka, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 332 naukowców kwotą ponad 6 mln 600 tys. zł.

W tym roku stypendia ufundowali: Fundacja Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris i Nowy Styl.

Patronem medialnym jest Radio TOK FM.

Archiwum