Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie

​Stypendia Fundacji Lesława Pagi w rękach naszych studentów

2014-04-14 kategoria: informacja 

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 7 kwietnia 2014 r. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział w niej wzięli m.in. prezes NBP prof. Marek Belka i prezes GPW Adam Maciejewski.

W tym roku stypendia przyznano dziewięciu projektom, z czego aż cztery wręczono studentom SGH w uznaniu za prowadzone przez nich projekty.

Stypendia przyznano następującym projektom studentów SGH:

  • CEMS V4 Conference – The Central European CEMS Conference (CEMS Club Warsaw)
  • Zadbaj o swoją emeryturę (Przemysław Gerschmann, Magdalena Krawczyk, Przemysław Konieczka)
  • Środy z Giełdą (Bartosz Magdziarz, Maksymilian Zaniewski, Mateusz Wyziński)
  • „Reżimy walutowe w wybranych krajach rozwijających się: wnioski dla Polski oraz państw Europy Środkowej na przykładzie doświadczeń Hong Kongu” (Klaudia Basak, Jakub Florkiewicz, Przemysław Krenczyk, Mateusz Poreda)

 

 
 
stypendia_pagi_2014.jpg
 

 

Program grantowy Stypendium im. Lesława A. Pagi kierowany jest do akademickich kół naukowych oraz organizacji studenckich i ma na celu wspieranie prowadzonych przez nie projektów edukacyjnych i naukowo-badawczych w zakresie rynku kapitałowego. W minionych dwóch latach studenckie projekty z SGH otrzymały po dwa stypendia.

„Wiele możemy mówić o rankingach uczelni, ale najlepszym dowodem na wyjątkowe miejsce SGH na polskiej scenie akademickiej są wyniki naszych studentów w niezależnych konkursach i badaniach” – stwierdził Jakub Florkiewicz ze Skoły Głównej Handlowej w Warszawie, jeden z tegorocznych stypendystów, członek zespołu, którego projekt uzyskał dofinasnowanie.

W innym prestiżowym projekcie stypendialnym Fundacji im. Lesława Pagi – Akademia Liderów Rynku Kapitałowego – aż 57 procent wszystkich stypendystów to studenci bądź absolwenci SGH. To więcej niż liczba uczestników ze wszystkich innych uczelni z Polski i zagranicy razem wziętych!

Archiwum