Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Dział Obsługi Studentów :
Dział Obsługi Studentów

Komunikat KS w sprawie decyzji stypendialnych

2020-11-23 kategoria: informacja 

Szanowni studenci!

Uprzejmie informujemy, iż wnioski o stypendium rektora, socjalne i dla osób niepełnosprawnych zostały sprawdzone.

 

Części z Was Komisja Stypendialna wysłaała w systemie USOSweb wezwania do uzupełnienia braków formalnych (są widoczne w zakładce „lista pism administracyjnych”). Bardzo prosimy o jak najszybszy odbiór wezwań. Obecnie oczekujemy na uzupełnienie tych dokumentów, bo niezbędne jest to do wydania decyzji stypendialnych. Bardzo prosimy o jak najszybsze uzupełnienie braków.

 

Działanie Komisji Stypendialnej jest ukierunkowane tak, żeby jak najwięcej było pozytywnie rozpatrzonych wniosków o stypendium socjalne, z uwagi na ustawowy podział środków. Podział ten uzależnia wysokość środków przeznaczonych na stypendium rektora (a tym samym określenie stawki za punkt stypendialny) od środków przeznaczonych na stypendia socjalne. Tym samym przyznając jak najwięcej środków na stypendia socjalne, podnosimy jednocześnie stawki na stypendium rektora.

 

O ile braki formalne dla wniosków o stypendium rektora to zazwyczaj pojedyncze dokumenty, to uzupełnień do wniosków o stypendium socjalne jest bardzo dużo. Z tego powodu czas oczekiwania na uzupełnienia może trwać nawet do połowy grudnia (w dzisiejszych czasach epidemicznych tak wygląda procedura administracyjna, gdyż wiele firm pracuje rotacyjnie lub zdalnie, a więc uzyskanie dokumentów trwa odpowiednio dłużej).  W efekcie ww. działań, jak pokazuje coroczna praktyka, Komisja Stypendialna wydaje decyzje w drugiej połowie grudnia. Prosimy jednocześnie o wyrozumiałość i cierpliwość w tych niecodziennych czasach, życząc jednocześnie dużo zdrowia.

 

Komisja Stypendialna

Archiwum