Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Dział Obsługi Studentów :
Dział Obsługi Studentów

Jakie dokumenty dostarczyć, jeśli część roku pracowało się w kraju, a część za granicą?

2020-09-25 kategoria: informacja 

​Osoby z polskim obywatelstwem pracujące za granicą muszą złożyć zaświadczenie z polskiego Urzędu Skarbowego o braku dochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych ORAZ zaświadczenie od pracodawcy, poświadczające dochód uzyskany za granicą i okres trwania umowy wraz z tłumaczeniem.

Osoby posiadające inne niż polskie obywatelstwo (np. białoruskie, ukraińskie) i pracujące za granicą, a nie w swoim kraju macierzystym (np. pracujące w Rosji, W. Brytanii), muszą złożyć zaświadczenie o dochodach uzyskanych za granicą (np. w Rosji, W. Brytanii) wraz z tłumaczeniem ORAZ zaświadczenie o braku dochodów za dany rok w swoim kraju macierzystym (patrz pkt. BRAK DOCHODÓW).

Osoby (cudzoziemcy), które choć część roku bazowego przebywały w Polsce, muszą złożyć zarówno zaświadczenie z polskiego Urzędu Skarbowego o dochodach opodatkowanych na zasadach ogólnych, jak i zaświadczenie o dochodach uzyskanych w swoim kraju macierzystym (np. Białoruś, Ukraina) wraz z tłumaczeniami.

W przypadku braku dochodów w kraju macierzystym, należy złożyć zaświadczenie z Inspektoratu Ministerstwa ds. podatków i opłat Republiki Białorusi
o braku dochodów za dany rok oraz dodatkowo książkę pracy wraz z tłumaczeniami (Białoruś) lub zaświadczenie z Państwowej Inspekcji Podatkowej (Ukraina) o braku dochodów za dany rok wraz z tłumaczeniem lub zaświadczenie z odpowiednich urzędów w innych krajach, poświadczające brak dochodów za dany rok wraz z tłumaczeniem.

Archiwum