Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Akademia Kreatywności i Innowacji SGH : Program Startup Business Development
Akademia Kreatywności i Innowacji SGH
 

 w ramach kursu Startup Business Development

 
Kurs jest przeznaczony dla osób, które chciałyby założyć start-up, ale nie wiedzą jak wyruszyć w tę podróż oraz dla osób które już planują swój biznes ale potrzebują dodatkowego wsparcia merytorycznego. 

Uczestnicząc w kursie będziesz mógł skonkretyzować swój pomysł na biznes (lub go znaleźć!) oraz poznasz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tworzenia i rozwoju starupów. Nasi eksperci mają dla Ciebie sprawdzone pomysły na osiągnięcie sukcesu! 
 
Kurs jest intensywnym programem akceleracyjnym, który pozwoli Tobie znaleźć pomysł lub szczegółowo przeanalizować swoje marzenie biznesowe. 
 
Dlaczego warto i czego się nauczysz? 
 
- nauczysz się identyfkować nisze rynkowe, w których możesz stworzyć nowy biznes
 
- nauczysz się praktycznych umiejętności związanych z planowaniem biznesu
 
- nauczysz się jak dobrze zaprezentować swój pomysł inwestorowi
 
- poznasz inspirujących ludzi, którzy wesprą Ciebie w rozwoju Twojego pomysłu biznesowego. 
 
Program kursu 
 
Wprowadzenie do planowania biznesowego (32h) - podczas tego warsztatu nauczysz się identyfikować możliwości rynkowe i optymalnie zaplanować swój biznes. Zbudujesz swój biznes oparty na Busienss Model Canvas oraz dowiesz się na czym polega i jak działa Design Thinking. 
 
Gra symulacyjna (32h) - podczas trzech sesji gry i sesji podsumowującej będziesz weryfikować efektywność swoich decyzji biznesowych. Podczas tego warsztatu będziesz pozyskiwał klientów, realizował zlecenia, zatrudniał pracowników. Na własnej skórze doświadczysz, z jakimi problemami borykają się przedsiebiorcy każdego dnia. Na sali szkoleniowej powstanie mikro rynek składający się z pięciu przedsiebiorstw. Od Twoich decyzji będzie zależało, czy postawisz na współpracę czy zaciętą rywalizację z innymi graczami. 
 
Przygotowanie do prezentacji inwestorskich (32h) - podczas tego warsztatu nauczysz się technik efektywnej prezentacji i obrony swoich pomysłów biznesowych. W drugiej części podczas symulacji demo day będziesz miał okazję zweryfikować swoją prezentację. 
 
Kolejnym etapem szkolenia będzie: 
 
Weryfikacja pomysłów biznesowych (32h) - podczas tych warsztatów będziesz miał(a) możliwość zoptymalizowania swoich pomysłów tak aby były one skalowalne, efektywne i zgodne z metodyką lean startup. 
 
W tym momencie rozwój i planowanie Twojego starupu wspomogą koledzy ze Startup Academy który będą Twoimi couchami, a jeżeli uznają, że Twój pomysł niesie potencjał biznesowy to współnie zorganizujemy spotkania z inwestorami, gdzie będziesz miał szansę na pozyskanie kapitału. 
 
Wizyta studyjna - podczas której porozmawiamy z przedstawicielem funduszu seed-capital​ oraz odwiedzimy kilka inspirujących przedsiębiorców miejsc w Warszawie (Centrum Kreatywności Targowa, Warsaw Campus).    
 
Przygotowanie koncepcji rozwoju startupu 
 
Twoim zadaniem będzie opracowanie kocepcji rozwoju startupu oraz krótkiej prezentacji dla inwestora. Nasi specjaliści pomogą Tobie ją przygotować i może dzięki niej Twój startup wystartuje! 
 
Terminy zajęć 

Zajęcia będą się odbywać w weekendy oraz w dni powszednie (po godzinie 17). Szczegółowy harmonogram będzie dostępny tutaj​. Planujemy aby w każdym z 4 bloków zajęć 3 spotkania w dni powszednie od godziny 1730 (np. środa, czwartek, piątek) oraz intensywne warsztaty w weekend (sobota i niedziela od 10 rano).
 
Jeżeli masz grupę 15 znajomych i jesteście zainteresowani tym kursem to skontaktuj się z nami i ustalimy takie terminy zajęć abyście mogli je dostosować do swoich obowiązków. 
 
Dodatkowe informacje 
 
W trakcie projektu planujemy zorganizować 15 edycji kursu. Zajęcia odbywają się w języku polskim. Terminy naborów do każdej z nich oraz szczegółowy harmonogram zajęć (udzielanego wsparcia) będzie umieszczony w zakładce Rekrutacja i Harmonogramy.  

Zakładamy, że zajęcia w ramach 3. edycji kursu (pierwszy blok) rozpoczną się w terminach: 
20.03.2018 - 1730 do 2030 (wtorek) 
22.03.2018 - 1730 do 2030 (czwartek) 
23.03.2018 - 1730 do 2030 (piątek) 
24.03.2018 - 1000 do 1800 (sobota) 
25.03.2018 - 1000 do 1800 (niedziela) 

Terminy zajęć kolejnych bloków zostaną już uzgodnione z grupą. 

W przypadku dużej liczby zgłoszeń w tym miejscu umieszczone zostaną terminy zajęć w ramach pierwszego bloku dla 4. edycji kursu. 
 
Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami​.

 
Program został powołany Zarządzeniem Rektora SGH nr 1z dnia 29 marca 2017.