Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Dział Obsługi Projektów :
Dział Obsługi Projektów

Granty ERC – bezpłatne warsztaty

2020-04-22 kategoria: informacja 

​W imieniu Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN i Regionalnego Punktu Kontaktowego PB UE Centrum zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla naukowców dotyczące grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), prowadzone przez znakomitą holenderską agencję szkoleniową Yellow Research. Spotkanie poprowadzi Lotte Jaspers, współzałożycielka Yellow Research. Ekspertka ma wieloletnie doświadczenie praktyczne w pisaniu wniosków aplikacyjnych oraz wspieraniu setek naukowców w staraniach o europejskie i krajowe granty. 

Podczas szkolenia naukowcy znajdą podpowiedzi, jak napisać najlepszy wniosek grantowy. Będą poruszone m.in. następujące zagadnienia:

  • wniosek badawczy – jakich pomysłów oczekuje ERC,
  • różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku,
  • doskonałość badacza – kto i kiedy powinien aplikować,
  • kryteria ewaluacji w ERC,
  • struktura zwycięskiego wniosku: idealna prezentacja CV oraz projektu badawczego.

Oprócz udziału w spotkaniu uczestnicy otrzymają podręcznik przygotowany w wersji elektronicznej przez Yellow Research oraz dostęp do nagrania video ze spotkania. Co więcej, wszelkie wątpliwości i dodatkowe pytania zostaną wyjaśnione w specjalnym webinarium dla uczestników, podczas którego Prowadząca odniesie się do szczegółowych pytań i wątpliwości przekazanych na warsztatach i w e-mailach przesłanych przez uczestników. Podobne warsztaty w ofercie komercyjnej Yellow Research kosztują 600-800 EUR.

Warsztaty odbędą się w Pałacu Staszica w Warszawie (Nowy Świat 72) 27 maja 2020 roku w godzinach 9.00-16.30.

UWAGA: w związku z ewentualnością wydłużania się okresu trwania epidemii koronowirusa SARS-CoV-2 organizatorzy zakładają możliwość organizacji całego spotkania w wersji elektronicznej. Organizatorzy nie są w tej chwili w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja pod koniec maja, dlatego uczestnicy zostaną powiadomieni najpóźniej na 2 tygodnie przed datą spotkania, w jakiej formie się ono odbędzie. Uczestnicy zostaną powiadomieni w osobnej wiadomości nt. wszelkich szczegółów. Zakresy tematyczne poruszane podczas obu typów warsztatów będą takie same. Pozostałe reguły dotyczące rekrutacji uczestników pozostaną niezmienione.

Rejestracja na spotkanie jest obowiązkowa. Formularz rejestracyjny do wydarzenia znajduje się tutaj. Na spotkanie można zapisywać się do 5.05.2020, godz. 12.00. Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie formularza aplikacyjnego. Wybrani uczestnicy zostaną powiadomieni osobnym e-mailem najpóźniej 12 maja 2020 r.

Agendę spotkania oraz wszelkie szczegóły znajdą Państwo na stronie PAN tutaj

Anglojęzyczna wersja jest dostępna tutaj

Więcej informacji o doskonałości w dziale naukowym PAN:
https://instytucja.pan.pl/index.php/aktualnosci-doskonalosc-naukowa
https://www.facebook.com/DoskonaloscPAN

Archiwum