Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Akademicki Związek Sportowy : 100_lat_AZS
Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu - Akademicki Związek Sportowy
 

 AZS SGH świętuje setne urodziny!

 

7 grudnia 1916 powstał KU AZS SGH. Sto lat później – 7 grudnia 2016 władze Uczelni i AZS SGH, licznie zgromadzeni goście, a przede wszystkim byli i obecni członkowie Klubu Uczelnianego zebrali się, aby wspólnie świętować ten okrągły jubileusz. Na uroczystości pojawili się także przedstawiciele Zarządu Głównego AZS i byli prezesi AZS SGH, którzy z podziwem patrzyli jak się rozwija organizacja, którą kiedyś zarządzali.

Z okazji 100-lecia Jego Magnificencja dr hab. Marek Rocki, prof. SGH, będący jednocześnie długoletnim Prezes Zarządu Głównego AZS, dokonał uroczystego odkrycia tablicy pamiątkowej, która została wmurowana w ścianę Budynku Głównego przy wejściu do Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. Głos zabrał również Prezes AZS Warszawa – dr Marek Konopczyński i wraz z Dariuszem Piekutem - wiceprezesem urzędującym AZS Warszawa - wręczyli naszemu Rektorowi podziękowania i życzyli dalszego rozwoju i sukcesów.

Zaproszeni goście mieli okazję skosztować również pysznego tortu, którego oczywiście nie mogło zabraknąć w tak uroczystym dniu! Trudnej sztuki krojenia naszego jubileuszowego tortu pod czujnym okiem Rektora podjęła się pani Teresa Kodelska - Łaszek, sanitariuszka w czasie Powstania Warszawskiego, żołnierz Szarych Szeregów, a przy tym narciarka alpejska - reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Oslo w 1952 w barwach (jakżeby inaczej!) AZS Warszawa. Przez wiele lat była pracownikiem naukowym naszej Alma Mater, a prywatnie jest babcią naszego obecnego kierownika sekcji narciarskie.

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia otrzymali również pamiątkowe koszulki, które mają przypominać, że „wiek to tylko wymówka”.

Z okazji 100-lecia życzymy Zarządowi i wszystkim członkom AZS SGH wielu sukcesów sportowych, zapału do pracy i dalszego rozwoju.

 
Fot. Marcin Flis / SGH